Potřebujete poradit? Volejte:

Baterie Li-ion 18650 Fenix 3.6V 4000mAh
- Výhodná cena

- Kompletní specifikace
- Související zboží1
Baterie Li-ion 18650 Fenix 3.6V 4000mAhSKLADEM649 Kč/ ks536,36 Kč bez DPH
Špičkové nabíjecí baterie Fenix 18650 4000 mAh (ARB-L18-4000) s ochranou elektronikou (protected) přináší nejvyšší reálnou kapacitu na trhu. Li-ion nabíjecí baterie se vyznačují velmi vysokou kapacitou, netrpí paměťovým efektem a ani samovybíjením. Li-ion ve velikosti 18650 jsou nejlepší volbou z hlediska uchované energie vzhledem k rozměrům a váze akumulátoru.
Ochranu akumulátorů Fenix sestává z interních bezpečnostních mechanismů a ochranné elektroniky. Přidané elektronické obvody zabraňují přebití článku, jeho přílišnému vybití a proti zkratu či příliš vysokému proudovému odběru. Pokud elektronika baterie vyhodnotí dosažení limitních hodnot, bezpečně odpojí článek.
Interní ochrana sestává ze separátoru, nejmodernější ochrany proti přehřátí (HRL - Heat Resistance Layer) a speciálního protivýbuchového ventilu. V případě, kdy tlak plynu v článku překročí určitou mez, oddělí interní separátor elektrody uvnitř baterie a tím de-facto přeruší exotermickou reakci a protivýbuchový ventil vypustí přetlak plynu mimo akumulátor. Díky kombinaci elektronické a mechanické (teplotní a tlakové) ochrany patří Fenix baterie k těm nejbezpečnějším dostupným li-ion akumulátorům.
Svou velikostí odpovídá akumulátor 18650 zhruba dvěma CR123A lithiovým bateriím (ale je o něco delší a tlustší), proto se i často používá do svítilen jako dobíjecí alternativa k těmto primárním článkům. Ověřte si prvně zda váš spotřebič tento článek podporuje. Tento akumulátor je určen například pro provoz v LED svítilnách Fenix E28R V2.0, E30R, Fenix E35 UE (není určený pro E35 V3.0 a E35R), PD32R, PD35 V3.0, PD35R ACE, TK11 TAC, TK11R, TK15, TK16 (jen verze 1000 lm), TK25 UV, TK25 IR, TK25 Red, TK25 R&B, TK35R, TK75, FD41, LD30, LD30R, LD35R, WT25R. LED čelovkách Fenix HL55, HL60R, HP12R-T, HP25R (jen verze 1000lm), HP30R (jen verze 1750lm), HM60R, HM61R, HM62-T, HM65R, HM65R-T, HM75R, HM75R Topaz, lucernách CL26R, CL30R a světlech na kolo Fenix BC21R, BC22R a BC30.
Pozor, kvůli délce a průměru nemusí pasovat do některých starých modelů - například Fenix PD31, TK11, TK21.
UPOZORNĚNÍ - KOMPATIBILITA: tento kvalitní akumulátor je vhodný do svítilen a dalších zařízení. Zkontrolujte kompatibilitu Vašeho zařízení, zvláště rozměry prostoru pro baterie, aby se do něj akumulátor vešel - rozměry akumulátoru jsou uvedené níže.
Akumulátor lze dobíjet pouze v Li-ion kompatibilních nabíječkách, přehled vhodných nabíječek zde
Parametry akumulátoru Fenix 18650 4000mAh
- Nominální napětí : 3,6 V
- Kapacita : 4000 mAh
- Maximální proudový odběr : 7 A
- Maximální nabíjecí proud: 4 A
- Rozměry: 18,75 mm (průměr) x 69,2 mm (délka) (+/- 0,5mm)
- Váha 50 gramů
- Ochrana proti přebití, úplnému vybití a zkratu (>7 A). Ochranný obvod připevněn na plusovém pólu.
- Životnost více než 500 cyklů nabíjení
- Doporučené provozní teploty: 0-45°C (nabíjení), -20 až +60°C (vybíjení)
- Rozsah dodávky: jeden kus akumulátoru Fenix 18650 4000mAh (ARB-L18-4000).
- Doporučené nabíječky:
Nabíječka Fenix ARE-A2
Nabíječka Fenix ARE-A4
USB nabíječka Fenix ARE-D1
USB nabíječka Fenix ARE-D2
Mini USB nabíječka Xtar MC1
Osmikanálová USB nabíječka Xtar VC8S
Nabíječka Xtar VC2SL a VC4SL
BEZPEČNOSTNÍ POKYNY PRO POUŽÍVÁNÍ Li-Ion AKUMULÁTORŮ:
- s dobíjecími akumulátory Li-Ion zacházejte se zvýšenou opatrností
- neukládejte do kapsy/tašky spolu s jinými kovovými předměty
- akumulátor nevystavujte nárazům, pádům, extrémním teplotám, slunci, vodě
- akumulátory držte z dosahu dětí a zvířat
- akumulátory nabíjejte pouze s kompatibilní nabíječkou na nehořlavé ploše
- zapnutou nabíječku nenechávejte bez dozoru
- po nabití akumulátory vyjměte z nabíječky
- při uskladnění nabijte zhruba na 70% kapacity a uložte na suché, chladné a tmavé místo
- po 3 měsících uskladnění proveďte cyklus vybití, nabití na 70%, uložte
- pokud by se akumulátor začal přehřívat, deformovat, apod, přestaňte ho používat
- nedopusťte, aby se vybití baterie dostalo pod napětí 2,5V
- nepoužívejte k vybití akumulátoru proudy vyšší, než je uvedeno ve specifikacích
- nedobíjejte baterie proudy vyšší, než je uvedeno ve specifikacích
- nezkratujte obvod baterie
- nepřesunujte kovové díly (nebezpečí zkratu a popálenin)
- nedovolte, aby došlo k jejímu přehřátí nad teplotu uvedenou výrobcem
- nepoužívejte baterie s vadnou zaostávající / fólii
- nepoužívejte vadnou baterii - nebezpečná pro liský život i Vaše bydlení
- po skončení životnosti nevhazujte do běžného odpadu, využijte sběrné dvory nebo vraťte u prodejce
Potřebujete poradit? Volejte:










