NITECORE UT6 běžecká čelovka 1600 lm se 3 teplotami světla pro trail a ultra
Nitecore UT6 je výkonná běžecká čelovka pro trail, ultra závody a dlouhé noční aktivity. Osm MCT UHE LED nabízí tři samostatně volitelné teploty světla 3000 K, 4500 K a 6500 K, přičemž každá dosahuje až 1600 lm a dosvitu 195 m. Čelovka nabízí čtyři úrovně výkonu, SOS a Beacon, výměnný akumulátor NL1840R 4000 mAh s USB-C nabíjením a maximální výdrž až 31 hodin.
RYCHLÝ PŘEHLED
1600 lm / 195 m
plný výkon ve všech 3 teplotách světla
3000 / 4500 / 6500 K
teplé, neutrální a studené světlo
CRI 98 / 85 / 73
charakter světla podle terénu a počasí
4000 mAh
výměnný NL1840R s USB-C
Až 31 h
Long Runtime při 150 lm
130 g
včetně baterie, držáku a čelenky
01 / Tři teploty světla
Jeden výkon, tři rozdílné charaktery světla
UT6 používá osm dvoujádrových MCT UHE LED a umožňuje okamžitě volit mezi třemi barevnými teplotami. Teplé světlo 3000 K s CRI 98 je vhodné do deště, mlhy a sněžení. Neutrální 4500 K s CRI 85 pomáhá dobře číst členitý terén a přírodní povrchy. Studené 6500 K s CRI 73 nabízí vysoký vizuální kontrast a je vhodné pro otevřené úseky a rychlou orientaci do dálky.
02 / Výkon a optika
1600 lm a 195 m ve všech třech teplotách
Každá ze tří barevných teplot dokáže využít maximální výkon 1600 lm, intenzitu 9508 cd a dosvit až 195 m. Optický systém TrueVision+ vytváří velmi široké světelné pole přes 100° s plynulým přechodem intenzity. Běžec tak vidí nejen prostor přímo před sebou, ale také okraje stezky, kameny, kořeny a okolní terén.
03 / Ovládání
Každá teplota světla má vlastní tlačítko
Trojice tlačítek umožňuje zvolit teplé, neutrální nebo studené světlo přímo, bez procházení menu. Při běhu lze proto rychle změnit charakter osvětlení podle počasí nebo typu terénu. Každá teplota nabízí čtyři úrovně výkonu 150, 400, 800 a 1600 lm. Doplňují je speciální režimy SOS a Beacon.
04 / Výkon nebo maximální výdrž
High Performance a Long Runtime jedním posuvníkem
Boční posuvník umožňuje zvolit dvě rozdílné strategie hospodaření s výkonem. High Performance Mode udržuje vyšší průměrný výkon a je určen pro rychlejší běh, technický terén a náročné podmínky. Long Runtime Mode maximalizuje výdrž a při 150 lm dosahuje až 31 hodin, při 400 lm až 13 hodin. Třetí poloha posuvníku funguje jako transportní zámek.
05 / Napájení a nabíjení
Výměnný NL1840R 4000 mAh s USB-C
Součástí balení je Li-Ion akumulátor Nitecore NL1840R s kapacitou 4000 mAh. USB-C konektor je přímo na akumulátoru, takže k nabíjení není potřeba samostatná nabíječka. Pro ultra závody je zásadní také možnost rychlé výměny celého akumulátoru. Vybitý článek lze nahradit nabitým a pokračovat bez čekání na dobíjení čelovky.
06 / Rapid Reel a konstrukce
130 g včetně baterie a rychlé dotažení jednou rukou
Tělo využívá lehkou hořčíkovou slitinu, přední část PC a zesílený kompozitní držák. Kompletní čelovka včetně baterie, držáku a popruhu váží 130 g. Systém Rapid Reel umožňuje rychle upravit obvod popruhu jednou rukou během pohybu. Světlo lze v držáku naklápět v rozsahu až 45° podle sklonu terénu a požadované vzdálenosti osvětlení.
07 / Reálné použití
Čelovka navržená pro trail, ultra a dlouhé noční závody
UT6 je vhodná zejména pro běžce, kteří tráví ve tmě mnoho hodin a během jedné aktivity střídají technický lesní terén, otevřené úseky, mlhu, déšť nebo vysoké tempo. Tři barevné teploty umožňují měnit charakter světla podle situace, zatímco režim Long Runtime a výměnný akumulátor řeší dlouhou dobu provozu bez nutnosti kompromisu v ovládání.
KLÍČOVÉ VLASTNOSTI
✔1600 lm a dosvit 195 m ve všech třech teplotách světla
✔3000 K / 4500 K / 6500 K s CRI 98 / 85 / 73
✔samostatné tlačítko pro každou barevnou teplotu
✔TrueVision+ s širokým světelným polem přes 100°
✔High Performance a Long Runtime pro výkon nebo maximální výdrž
✔výměnný NL1840R 4000 mAh s integrovaným USB-C nabíjením
✔Rapid Reel pro rychlé dotažení čelenky jednou rukou
✔hmotnost pouze 130 g včetně akumulátoru, držáku a čelenky
✔IP68 a transportní zámek posuvným přepínačem
POMOC S VÝBĚREM
Pro koho je Nitecore UT6?
UT6 je vhodná volba, pokud:
✔běháte dlouhé trailové nebo ultra závody přes noc
✔střídáte mlhu, déšť, les, technický terén a rychlé otevřené úseky
✔potřebujete vysoký výkon i velmi dlouhou výdrž v jednom modelu
✔chcete možnost rychle vyměnit akumulátor během závodu
Kdy zvolit lehčí UT27?
Pro běžné tréninky, silniční běh, kratší trailové závody nebo univerzální outdoorové použití může být vhodnější lehčí Nitecore UT27. UT6 je určena především pro situace, kde má vyšší prioritu výkon, dlouhá výdrž, rychlá výměna akumulátoru a práce s různými teplotami světla během dlouhého nočního závodu.
ČASTÉ OTÁZKY A ODPOVĚDI
?
Má UT6 opravdu 1600 lm ve všech třech teplotách světla?
✔
Ano. Teplé 3000 K, neutrální 4500 K i studené 6500 K mohou dosáhnout maximálního výkonu 1600 lm a dosvitu 195 m. Změnou barevné teploty tedy není nutné obětovat maximální výkon.
?
K čemu jsou při běhu tři různé teploty světla?
✔
Teplé 3000 K světlo je vhodné do mlhy, deště a sněžení a nabízí velmi vysoké CRI 98. Neutrální 4500 K je univerzální pro technický terén a přirozené rozpoznání povrchu. Studené 6500 K poskytuje výrazný kontrast a je vhodné pro otevřený terén a rychlé úseky.
?
Jaký je rozdíl mezi High Performance a Long Runtime?
✔
High Performance Mode snižuje výkon pozvolněji a udržuje vyšší průměrnou intenzitu světla. Long Runtime Mode je optimalizován pro maximální provozní dobu. Například při 150 lm dosahuje High Performance 14 hodin, zatímco Long Runtime až 31 hodin.
?
Jaký je rozdíl mezi UT6 a UT27?
✔
UT27 je výrazně lehčí a dobře se hodí pro pravidelný trénink, kratší trail a univerzální outdoorové použití. UT6 míří na dlouhé ultra závody: nabízí 1600 lm, 4000mAh výměnný akumulátor, až 31 hodin výdrže, tři samostatně ovládané teploty světla a dva rozdílné profily hospodaření s výkonem.
SPECIFIKACE *
Parametr
Hodnota
Výrobce a model
Nitecore UT6
LED
8 x dvoujádrová NiteLab MCT UHE LED
Barevné teploty a CRI
3000 K / CRI 98; 4500 K / CRI 85; 6500 K / CRI 73
Maximální světelný tok
1600 lm ve všech třech barevných teplotách
Dosvit a intenzita
195 m / 9508 cd
Optika
TrueVision+ / světelné pole přes 100°
Režimy svícení
1600 / 800 / 400 / 150 lm pro každou teplotu světla + SOS + Beacon
High Performance výdrž
1600 lm: 2 h 30 min / 800 lm: 3 h 45 min / 400 lm: 6 h 30 min / 150 lm: 14 h
Long Runtime výdrž
1600 lm: 3 h 30 min / 800 lm: 5 h 30 min / 400 lm: 13 h / 150 lm: 31 h
Ovládání
3 samostatná tlačítka pro jednotlivé teploty světla / posuvník High Performance, Long Runtime a Lockout
Napájení
1 x Nitecore NL1840R Li-Ion 4000 mAh
Nabíjení
USB-C přímo v akumulátoru NL1840R
Materiál
Hořčíková slitina / PC / zesílený kompozitní držák
Hlavový popruh
Rapid Reel™, rychlé nastavení jednou rukou
Náklon
Až 45°
Krytí
IP68 - odolnost proti ponoření do hloubky 2 m při vypnutém zařízení
* Technická poznámka k výkonu a výdrži Hodnoty výkonu, dosvitu a výdrže vycházejí z laboratorních měření výrobce s akumulátorem NL1840R 4000 mAh podle metodiky ANSI/PLATO FL 1-2019. Skutečný výkon a výdrž ovlivňuje teplota, stav akumulátoru, zvolený režim a další provozní podmínky. UT6 používá tepelnou regulaci, která podle aktuálních podmínek automaticky upravuje výkon. Maximální výdrž 31 hodin se vztahuje k režimu Long Runtime při výkonu 150 lm, nikoli k maximálnímu výkonu 1600 lm. Více k metodice měření svítilen: ANSI/NEMA FL 1.
Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.
Zde máte možnost přizpůsobit soubory cookies dle kategorií, jak vyhovují nejlépe Vašim preferencím.
Technické cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webové stránky a všech funkcí, které nabízí a nemohou být vypnuty bez zablokování funkcí stránky. Jsou odpovědné mj. za uchovávání produktů v košíku, přihlášení k zákaznickému účtu, fungování filtrů, nákupní proces nebo ukládání nastavení soukromí. Z tohoto důvodu technické cookies nemohou být individuálně deaktivovány nebo aktivovány a jsou aktivní vždy.
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme anonymně a souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Díky těmto cookies můžeme optimalizovat výkon a funkčnost našich stránek.
Preferenční cookies
Preferenční cookies umožňují, aby si webová stránka zapamatovala informace, které mění, jak se webová stránka chová nebo jak vypadá. Je to například Vámi preferovaný jazyk, měna, oblíbené nebo naposledy prohlížené produkty apod. Díky těmto cookies Vám můžeme doporučit na webu produkty a nabídky, které budou pro Vás co nejzajímavější.
Marketingové cookies
Marketingové cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám dokázali zobrazit co nejrelevantnější obsah nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. To je možné díky vytváření tzv. pseudonymizovaného profilu dle Vašich zájmů. Ale nebojte, tímto profilováním zpravidla není možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas s těmito cookies, neuvidíte v reklamních sděleních obsah ušitý na míru Vašim zájmům.